Części zamienne do laptopów info(at)wymiana-wyswietlacza.pl / pon – pt 7:00 – 15:30

Zawiasy do laptopa Mamy 440 produkty.

Zawiasy do laptopa

Pęknięty zawias? Żaden problem, wymienimy go i laptop będzie działał na 100%!


Szukaj zawiasy
product_imageproduct_imageproduct_imageproduct_imageproduct_image


Zawiasy do laptopów

ACER, ASUS, MSI, PACKARD BELL, FUJITSU SIEMENS, PANASONIC, PHILIPS, APPLE, BENQ, COMPAQ, DELL, EMACHINES, GATEWAY, LENOVO,  IBM LENOVO, SAMSUNG, SONY, TOSHIBA

Dlaczego pękają i poluzowują się zawiasy w laptopach?

Mechanicznie najbardziej ruchliwym miejscem laptopa, po najbardziej obciążonej części, czyli klawiaturze, są zawiasy laptopa. Złącza są zwykle wykonane ze stali, magnezu lub mieszanki różnego rodzaju metali.
Konstrukcja złącza musi gwarantować sztywność zawiasu laptopa. W przeciwnym razie matryca będzie opadać i nie utrzymałaby się w ustawionej pozycji. Konstrukcja złącza musi również zapewniać łatwość  otwierania i zamykania matrycy, gdzie nie może występować duży opór, aby uniknąć uszkodzeniom plastiku lub obudowy matrycy przez nadmierne zgięcie i deformację pokrywy. Oba wymagania są spełnione, wybierając odpowiednią konstrukcję i mazidło obu zawiasów. Z upływem czasu mazidło traci swoje pierwotne właściwości i stopniowo wysycha w  zawiasach. Może występować złamanie zawiasu lub innej części laptopa.
Po wykryciu uszkodzenia lub zmianie sztywności zawiasów matrycy ważne jest, aby je wymienić  Wymiana zawiasów laptopa powinna nastąpić tak szybko, jak to możliwe, żeby nie doszło do większego uszkodzenia laptopa, i problem nie rozprzestrzenił się również na inną część laptopa. Kiedy wymiana zawiasów wydłuża się, konsekwencje są znacznie droższe.

 

 

Dokonujesz decyzji?

Naza firma Výměna-displeje.cz s.r.o. oferuje dostawę zawiasów do laptopa, jednak oferujemy również dobrej jakości wymianę zawiasów naszym centrum serwsiowym.

 

JAK poznać że zawiasy są wadliwe?

 

  • Pokrywa laptopa otwiera się i zamyka z większym oporem – zawiasy są sztywne
  • Pokrywa laptopa otwiera się i zamyka lekko i nie utrzymuje się w określonej pozycji – zawiasy są poluzowane
  • Pęknięciach na plastiku wokół zawiasów
  • Pojawiająca się szczelina między tworzywem sztucznym matrycy podczas poruszania pokrywy – wewnętrzne pęknięcia
  • Poluzowany lub złamany zawias matrycy – pęknięty zawias lub uchwyt do matrycy
  • Zgrzytanie podczas poruszania matrycą

 

Jeżeli pojawiła się jakakolwiek z wyżej wymienionych usterek, nie wahaj się i złóż u nas zamówienie lub skontaktuj się z nami na info@wymiana-wyswietlacza.pl, przez online chat lub na infolinii +420 417 639 502. Bardzo chętnie pomożemy z doborem odpowiedniego zawiasu do Twojego laptopa.

Wyświetl kolejnych 10 artykułów